Mnoho lidí se ptá, jestli je možné přidávat do bazénu mořskou sůl. Chtěli byste mít také malý kousek z moře u vás doma? Chtěli byste si vychutnávat ten pocit slané vody v domácích podmínkách? Určitě se v takovém případě budete ptát, zdali je něco takového možné. Zdali můžeme přidat do klasického zahradního typu bazénu mořskou sůl. Odpověď zní ano. Je to opravdu možné.
Mořská sůl se standardně přidává do vody v bazénu. Díky tomu můžeme dosáhnout úpravy vody v domácích podmínkách pomocí soli. Ovšem bazén musí být vybaven salinizační jednotkou, ve které následně bude probíhat elektrolýza připraveného slaného roztoku.
Jaké je dávkování? – Přibližně 5 kilogramů na metr krychlový vody.
- Tyto produkty můžete přidávat jak do bazénů vybavených salinizační jednotkou, tak také do běžných typů, kde salinizační jednotku nenajdete. Pozor si akorát dejte na dávkování, protože solný roztok může způsobovat korozi na příslušenství, které je z kovu, zejména ze železa.
Vybírejte z kvalitních druhů
Není sůl jako sůl. V pohádkách by se tomuto přísloví možná divili, ale i v oblasti mořských solí existují různé druhy na výběr.
- Italská – z evropských moří. Velikost zrna 1 až 2 milimetry. Neobsahuje jodidy ani jiné nežádoucí nebo znečišťující látky.
- Portugalská – Značka Vatel. Produkt v potravinářské kvalitě. Vysoce kvalitní, hrubě zrnitá sůl, bez obsahu jodidů.
Žádná z kvalitních solí by neměla obsahovat jodidy, protože by to způsobovalo hnědavé zabarvení vody, jakmile by začala probíhat elektrolýza.
Použití bez salinizační jednotky
- Jestliže nemáte salinizační jednotku a přesto byste chtěli použít sůl do vody, můžete taktéž využít tyto produkty. Ano, mořskou sůl můžete přidávat i do běžných bazénů. Současně s ní se přidávají i ostatní bazénové přípravky a chemie, tak, jak jste zvyklí.
- Dávkovat můžete 3kg na 1000 litrů vody.
- Může mít blahodárný vliv na pokožku plavců. Již odedávna je známo, že lidé s ekzémem nebo lupénkou či jinými kožními nemocemi jezdili k moři, aby se zbavili příznaků nebo aby se zlepšil svůj stav pokožky.